Kierunek Florysta
Szkoła MEDYCZNE STUDIUM ZAWODOWE
Dla kogo KSZTAŁCENIE MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH
Forma FORMA DZIENNA FORMA DZIENNA
(minimum 3 dni w tygodniu)
FORMA ZAOCZNA
(piątki i soboty co 2 tygodnie)

Czas nauki
1 rok 1 rok 1 rok
Nabór
Kliknij by obejrzeć ulotkę
Informacje o kierunku

Zawód florysty jest zawodem twórczym, od którego oczekuje się dużej wyobraźni przestrzennej, wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych, twórczego myślenia oraz zdolności manualnych, które pozwolą na tworzenie projektów i ich wizualizacje. Florysta projektuje i wykonuje aranżacje z kwiatów ciętych, doniczkowych, z materiału zasuszonego i sztucznego wykorzystując ich walory zdobnicze i estetyczne.

Opiera się w swojej pracy na wiedzy z zakresu materiałoznawstwa roślinnego, jego właściwości i symboliki, sposobu zagospodarowania przestrzennego pomieszczeń, aranżacji wnętrz oraz otwartej przestrzeni.

Do głównych zadań w tym zawodzie zalicza się projektowanie dekoracji, przygotowanie materiału roślinnego, wykonanie dekoracji i kompozycji oraz ozdób z materiału roślinnego i florystycznego.

Florysta zajmuje się również przygotowaniem wystaw, pokazów i konkursów, uwzględniając przy tym aktualne trendy florystyczne oraz doradza w zakresie pielęgnacji roślin. Posiadana wiedza i umiejętności pozwalają w sposób profesjonalny prowadzić kwiaciarnię lub firmę florystyczną.

Absolwent wydziału Florysta będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  1. projektowania dekoracji roślinnych,
  2. wykonywania dekoracji roślinnych,
  3. aranżowania wnętrz i otwartej przestrzeni roślinami i kompozycjami roślinnymi.
Informator o egzaminie
Kliknij by zapoznać się z informatorem
Dokumenty do pobrania wzorCV
podanieMSZ