Spartakiada Seniorów

Już po raz czwarty mgr Beata Wojciechowska wraz ze słuchaczami WSCKZiU w Rawiczu, wydziałów Ratownik Medyczny oraz Opiekun Medyczny, uczestniczyła w Spartakiadzie Seniorów w Rawiczu, zorganizowanej przez Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, w dniu 10 maja 2014r. na rawickim „Zielonym Forcie”.
Nasza szkoła jest obecna od samego początku przygody rawickich seniorów z rywalizacją sportową. Jednakże nadrzędnym celem spartakiady jest propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności seniorów studentów RUTW, mieszkańców Rawicza i okolic, propagowanie pracy w wolontariacie oraz integracja z młodym pokoleniem (źródło: http://www.rutw.eu/).
Słuchacze naszej szkoły oprócz tego, że jak co roku, aktywnie czuwali nad dobrym samopoczuciem uczestników, dokonywali pomiaru podstawowych parametrów życiowych, edukowali na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, to świetnie integrowali się z uczestnikami spartakiady podczas wspólnej zabawy. Powszechnie słyszane stwierdzenia o barierach wiekowych, różnicach pokoleń itp. w przypadku naszych słuchaczy i rawickich seniorów są całkowicie bezzasadne ?

Mgr Beata Wojciechowska