Akcja prozdrowotna dla mieszkańców Rawicza

16 maja 2014 r., zgodnie z ponad dziesięcioletnią tradycją, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu zorganizowało akcję profilaktyczno – zdrowotną dla mieszkańców Rawicza.
Słuchacze Wielkopolskiego Samorządowego Centrum kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu, na dwóch deptakach oraz na rynku, mierzyli poziom cukru, poziom ciśnienia tętniczego oraz prowadzili edukację zdrowotną mającą na celu propagowanie zdrowego stylu życia.
Mimo nie najlepszej pogody (ze względu na padający deszcz musieliśmy skrócić akcję) nasze działania prozdrowotne spotkały się z żywym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Rawicza. Bardzo chętnie podchodzili do naszych stanowisk i wyrażali chęć dokonania pomiarów, słuchali naszych porad i zabierali ulotki informacyjne.
Na koniec warto nadmienić, że akcję prozdrowotną Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu przeprowadziło we współpracy z Urzędem Miejskim Gminy Rawicz, Apteką Lawendową w Rawiczu oraz przychodnią Rawmed w Rawiczu.