Dzień Zdrowego Seniora

Dnia 18.11.2018 r. Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu  we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rawiczu i działającym na jego terenie Punktem Wsparcia Seniora  zorganizowało akcję prozdrowotną na rzecz osób wieku starszego pod hasłem „Dzień zdrowego seniora”.

Chętnych seniorów do zadbania o swoje zdrowie nie odstraszyło nawet chłodne przedpołudnie. Odwiedzający naszą szkołę  korzystali z pomiarów podstawowych parametrów życiowych tj. poziomu cukru we krwi, tętna, ciśnienia tętniczego krwi, saturacji i temperatury. Dla zainteresowanych osób oraz  tych z podwyższonymi wynikami pomiarów przygotowaliśmy stanowiska poradnictwa oraz materiały w wersji drukowanej. Na stanowiskach pomiarowych osoby mogły się dowiedzieć gdzie mogą  otrzymać profesjonalną pomoc oraz jakie zachowania zdrowotne oraz czynniki sprzyjają dobremu samopoczuciu i sprawności fizycznej. Seniorzy chętnie korzystali z masażu klasycznego pleców, karku, barków czy kończyn dolnych w wykonaniu słuchaczy wydziału Technik masażysta pod kierunkiem nauczycieli. Osoby te uzyskały również porady dotyczące ćwiczeń ogólno – usprawniających w wieku senioralnym.

Dużą niespodzianką dla odwiedzających nas seniorów okazały się zabiegi upiększające i pielęgnacyjne wykonywane przez nauczycieli i słuchaczy kierunku Technik Usług Kosmetycznych.

Słuchaczki pochyliły się nad spracowanymi dłońmi seniorów wykonując drenażowy masaż dłoni,  zabiegi odżywcze i natłuszczające z wykorzystaniem ciekłej parafiny kosmetycznej. Z dużą przyjemnością odwiedzający nas korzystali z zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. Panie chętnie poprawiały sobie  koloryt brwi i rzęs z wykorzystaniem henny. Nasze słuchaczki pod czujnym okiem nauczycieli „odmładzały” seniorów wykonując zabiegi złuszczające przy użyciu mikrodermabrazji diamentowej lub peelingu enzymatycznego. Seniorzy chętnie korzystali z masek regenerujących, peelingu kawitacyjnego i sonoforezy. Zabiegów na twarz nie odmawiali także panowie.

Nasze działania zostały docenione , czego dowodem był uśmiech seniorów. Niejednokrotnie był to pierwszych ich życiowy zabieg kosmetyczny czy też  masaż. Cieszymy się , że mogliśmy sprawić że  ten dzień był dla nich udany a nasza akcja „ DZIEŃ ZDROWEGO SENIORA” cieszyła się zainteresowaniem.