Rawicki Festiwal Sportu

20 oraz 21 maja Podczas VII Edycji Rawickiego Festiwalu Sportu słuchacze oraz nauczyciele  WSCKZiU w Rawiczu realizowali działania w ramach  akcji promowania aktywności fizycznej pt  „Ruch to zdrowie”. Mieszkańcy otrzymywali od nas materiały edukacyjne na temat korzyści wynikających   z uprawiania dyscypliny  jaką jest Nordic Walking. Na naszym stanowisku  można było dokonać kontroli ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru we krwi, saturacji oraz tętna. Osoby, które miały wysoki poziom cukru otrzymywały nowe glukometry.  Odwiedzający mogli również wykonać sobie profesjonalny makijaż ,który oferowały słuchaczki II roku wydziału Technik Usług Kosmetycznych.                          Z zabiegów upiększających korzystały głownie dzieci ,które ustawiały się w kolejce do malowania twarzy.

Główne czynności naszych nauczycieli oraz słuchaczy  polegały na wykonywaniu masaży przedstartowych i startowych zawodników biorących udział w 24 godzinnych biegach. Dysponowaliśmy trzema stanowiskami na których nauczyciel oraz słuchacze wykonywali masaże dla  zawodników wszystkich drużyn biorących udział w zawodach. Dzięki naszym działaniom zawodnicy leczyli dolegliwości jakimi były  zakwasy, wzmożone napięcie  mięśni oraz drobne kontuzje. Pozwoliło to na szybszą  regenerację mięśni oraz umożliwiało dalszy udział w biegach. Na tym stanowisku były niekończące się kolejki.

Działania odbywały się we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Rawiczu oraz firmą Diagnosis z Białegostoku, która ufundowała glukometry oraz paski do wykonywania  pomiaru poziomu cukru.