Festiwal sportu

W dniu 17.05.2015r. nauczyciele oraz słuchacze Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu aktywnie uczestniczyli w Rawickim Festiwalu Sportu. Po raz kolejny prowadziliśmy akcję promującą Nordic Walking ,edukację zdrowotną z  zakresu zapobiegania oraz postępowania w cukrzycy oraz nadciśnieniu tętniczemu krwi.
Na naszym stanowisku zawodnicy oraz odwiedzający sportowe miasteczko rawiczanie mogli  bezpłatnie wykonać pomiary ciśnienia tętniczego krwi i oraz poziomu cukru we krwi.
Nasza „miejscówka pod białym namiotem” cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród zawodników i odwiedzających. Efektem naszych działań jest  rozpoznanie  kilku niepokojących i znacznie podwyższonych  wyników  w zakresie ciśnienia i glikemii. Osoby chore na cukrzyce otrzymały od  firmy „Diagnosis” bezpłatnie glukometry oraz kontrolne paski diagnostyczne do pomiarów.  Na organizację i realizację akcji pozyskaliśmy środki z Urzędu Miasta i Gminy Rawicz. Drugim znaczącym sponsorem jest firma „Diagnisis”,która oprócz gleukometrów przekazała bezpłatnie paski do wykonywania pomiarów cukru.
Zapraszamy mieszkańców Rawicza oraz okolic na kolejną  akcję już 22 maja 2015 r. od godz.12.00- 16.00. Oferujemy bezpłatnie pomiary ciśnienia i cukru  na trzech stanowiskach: deptaki oraz okolice osiedla Westerplatte / klub Neptun/